Outsourcing usług magazynowych

 

Zastanawiasz się czy zainwestować we własny magazyn, czy może zlecić usługę magazynowania na zewnątrz ? Outsourcing usług magazynowych to pojęcie coraz bardziej znane i co ważniejsze coraz to więcej przedsiębiorców decyduje się na skorzystanie z tego typu usług. Jeżeli cały czas masz wątpliwości, to poniżej przedstawiamy wady i zalety takiego rozwiązania.

outsourcing usług magazynowych

Magazyn własny czy obcy wady i zalety

 


Magazyn własny

ZALETY

– wartość dodana- powiększenie majątku firmy;
– koszt- dzięki któremu możemy zmniejszyć podatek VAT;
– inwestycja- w rozumieniu systemu pokoleniowego – majątek dla kolejnych pokoleń;
– inwestycja dzięki której Państwo czerpie z tego korzyści (podatek).

WADY

– brak możliwości dopasowania powierzchni magazynowej do zapasów- sezonowość;
– koszty sprzętu magazynowego, programów informatycznych;
– koszt utrzymania pracowników;
– duży koszt inwestycyjny i długofalowy proces budowlany.

 

Outsourcing magazynowy

ZALETY

– zmniejszenie kosztów pracowniczych;
– opłata miesięczna za faktycznie wykorzystaną powierzchnię;
– możliwość koncentracji na podstawowej działalności firmy;
– brak konieczności inwestowania we własny sprzęt, czy rozwiązania informatyczne;
– małe ryzyko inwestycyjne.

WADY

– niemożność nabycia praw własności;
– przeniesienie magazynu- proces wymagający doskonałej koordynacji.

Outsourcing logistyki e commerce

 

Coraz więcej konsumentów dokonuje zakupów przez Internet. Branża e-commerce rozwija się w sposób dynamiczny, a całe otoczenie pragnie się dostosować do nowych trendów. Outsourcing logistyki e commerce to w chwili obecnej bardzo interesujący oraz przyszłościowy kierunek. Dzięki skorzystaniu z takich usług nie musisz mieć dużego budżetu inwestycyjnego, a outsourcing w łańcuchu dostaw odbywa się niemalże w sposób idealny. Dzięki pomocy wyspecjalizowanego operatora logistycznego możesz zyskać więcej czasu na inne przedsięwzięcia firmy, a zamówienia do Twoich odbiorców będą realizowane w sposób płynny. Outsourcing logistyki e commerce to świetne rozwiązanie, dzięki któremu zaoszczędzasz czas i pieniądze, a korzyści są obopólne.

outsourcing usług magazynowych

outsourcing usług magazynowych

Outsourcing logistyki POSM

 

Outsourcing logistyki magazynowej to nie tylko składowanie palet, kompletowanie zamówień przeróżnych grup asortymentowych, ale to także doskonałe rozwiązanie dla branży materiałów marketingowych, wspierających sprzedaż.

Jeżeli szukasz zaufanego operatora, interesuje Cię outsourcing usług magazynowych, outsourcing logistyki POSM czy outsourcing logistyki e commerce zapytaj o ofertę.

 

Mamy duże doświadczenie w prowadzeniu usług magazynowych dla klientów większości branż. Każdego klienta traktujemy indywidualnie. Zapewniamy płynną obsługę i organizujemy wszystkie dostawy towaru zawsze na czas. magazyn z pełna obsługą logistyczną to nasza specjalność. Naszą specjalnością staje się również magazyn dla sklepów internetowych  obsługą zwrotów zakupionego towaru.

    Zapytaj o usługę