- Główna
- Baza wiedzy
- Budowa BTS
Budowa BTS
03.11.2023, autor: Reslogistic
Reslogistic – lider sektora logistyki magazynowej w Polsce południowo – wschodniej. Oprócz usług kompleksowej obsługi magazynowo- logistycznej dysponujemy nieruchomościami. Najcenniejszymi zasobami są działki inwestycyjne w bardzo dogodnej lokalizacji - bezpośrednim sąsiedztwie Strefy Ekonomicznej PPNT Aeropolis w Głogowie Małopolskim i w Rudnej Małej w województwie podkarpackim, przy drodze krajowej nr 9 oraz 700 m od węzła komunikacyjnego autostrady A4.
Główną koncepcją ich zagospodarowania jest budowa obiektów magazynowych czy produkcyjnych pod usługę najmu w systemie BTS (build-to-suite) – dla dedykowanego odbiorcy, według jego projektu.
Wybudowane do tej pory obiekty magazynowo – produkcyjne (Rudna Mała, Park Logistyczny Rogoźnica hala 1/ hala 2) zostały pomyślnie zagospodarowane. Profesjonalna realizacja oraz monitorowanie własnych inwestycji to przede wszystkim korzyści finansowe, ale również to gwarancja dobrego wykonania.
Zalety budowy hal w systemie BTS.
Obiekty BTS zapewniają sporą dowolność dotyczącą wielkości powierzchni magazynowej czy przemysłowej. Nie ma problemu z zapewnieniem wymaganego metrażu choćby dla nietypowej linii produkcyjnej, czy magazynu o niestandardowych wymiarach. Już w trakcie samego projektu hali BTS uwzględniamy wszystkie potrzeby klienta, między innymi pomieszczenia biurowe, socjalne, i inne niezbędne wydzielone miejsca.
Budowa hal magazynowych w systemie BTS jest realizowana wg poniższych propozycji:
- budynki budowany w technologii płyt warstwowych;
- ocieplenie budynku: wełna mineralna gwarantująca wysoką izolację termiczną i oszczędność energii;
- posadzka niepylna, bez spoinowa o nośności do 8 t/m.kw.;
- wysokość hal to 12 m netto;
- rampa z bramą 320*300 i bramy 400*400;
- możliwość wykonania ergonomicznego zjazdu z rampy o niskim nachyleniu;
- x doków załadunkowych od strony północnej;
- plac manewrowy i parking;
- ogrzewanie zasilane gazem ziemnym;
-obiekty zaopatrywane w energię elektryczną przez własną stację transformatorową;
- dostęp do mediów: woda, prąd, gaz, telefon, internet;
- możliwość ekspansji;
- obiekt strzeżony, dozorowany.
Decydując się na przedsięwzięcie jakim jest budowa hali przemysłowej czy magazynowej w systemie BTS warto już na samym początku poznać szczegóły powstawania procesu takiej inwestycji. Do pierwszego etapu zawsze należy konsultacja z klientem. Nasz opiekun klienta ma za zadanie poznać wszystkie oczekiwania kontrahenta czy wymagania związane z wielkością jak i wytrzymałością hali. Jeżeli przyszły najemca planuje wykorzystywać suwnice lub żurawie albo jeszcze inny ciężki sprzęt, to warto zgłosić taki fakt deweloperowi, ponieważ należy uwzględnić to już na wstępnym etapie projektu. Obiekt wymaga wtedy solidniejszego wzmocnienia konstrukcji. Podczas wstępnych kalkulacji przyszły najemca poznaje możliwości techniczne czy pojawiające się ograniczenia. Na tym etapie można ustalić planowy budżet oraz czas oczekiwania na oddanie hali do użytku.
W fazie projektowania służymy pomocą, doradztwem i doświadczeniem, które gromadziliśmy przez kilkanaście lat. Umowy zaczynają się już od 5 lat. Posiadane zasoby, zdobyta na przestrzeni lat wiarygodność oraz doświadczenie, a także rozwój przemysłu w naszym regionie (SSE i klastra Doliny Lotniczej) mają wpływ na to, że istnieje w nas przekonanie, że jesteśmy solidnym i atrakcyjnym partnerem.
Nie zwlekaj, skorzystaj z dobrego dla Ciebie rozwiązania
Sukces w branży e-commerce zależy m.in. od skutecznego marketingu oraz sprawnej logistyki. Co więc zrobić, aby obsługa sklepu internetowego była szybka i spełniała oczekiwania klientów? Rozwiązanie to fulfillment e-sklepu. Sprawdź, co kryje się za tym pojęciem i jak wygląda w praktyce.
Efektywny łańcuch dostaw to fundament działania wielu firm, m.in. sklepów internetowych oraz przedsiębiorstw produkcyjnych. Jaki ma z tym związek logistyka magazynowa? I co zrobić, aby zoptymalizować jej działanie? Dowiesz się tego w poniższym artykule
Efektywne funkcjonowanie firmy produkcyjnej jest ściśle powiązane z logistyką. Płynny łańcuch dostaw to bowiem jeden z najważniejszych elementów wpływających na wydajność produkcji. Co zrobić, aby zoptymalizować ten proces? Dowiedz się, co oznacza logistyka dla producentów oraz jaki ma związek z gospodarką magazynową.