Dynamiczny rozwój branży e-commerce trwale zmienił zachowania konsumentów nie tylko w całym kraju, ale i na całym świecie. Dzięki nieograniczonemu dostępowi do ogromnej ilości towarów kupujący mogą podejmować decyzje na temat zakupów praktycznie wszędzie oraz o każdej porze.

Wszystkie te czynniki mają wpływ na obsługę logistyczną zamówień dla usługi fulfillmentu. Sklepy internetowe posiadają często ogromne ilości towaru, który muszą nie tylko bezpiecznie przechowywać, ale również regularnie pakować i wysyłać. Nie bez znaczenie jest również obsługa zwrotów. Z tego względu magazynowanie dla e commerce to niezwykle istotna usługa zewnętrzna. Może się ona odbywać jako element kompleksowej obsługi branży e-commerce lub wyłącznie jako wynajem powierzchni magazynowej dla sklepów internetowych.

W Polsce jest coraz więcej firm, które świadczą usługi magazynowe dla ecommerce. Jak wygląda obsługa logistyczna sklepu internetowego? Działanie takich firm wygląda w sposób następujący: właściciel sklepu wysyła do firmy świadczącej usługi magazynowe e-commerce swoje towary, natomiast my je weryfikujemy pod względem ilościowym i jakościowym oraz przyjmujemy na stany magazynowe. Magazynowanie i wysyłka towaru dla sklepu internetowego odbywa się z uwzględnieniem specyfiki towaru i oczekiwań klienta.

Gdy pojawiają się zamówienia od klientów, są one pakowane oraz przygotowane do wysyłki na bieżąco – kilka zamówień w jednym zadaniu, aby usprawnić proces. Wszystkie operacje można obserwować zdalnie, stąd nie ważne czy jesteś od magazynu zewnętrznego 5 czy 500 km dalej. Cały czas, w każdym miejscu i o każdej porze możesz mieć wgląd do stanów magazynowych, do realizacji zamówień i ich statusu.

Prowadzimy również  dla sklepów internetowych obsługę zwrotów zakupionych towarów.

 

Usługi magazynowe e-commerce – zalety:

  • sezonowość – nie musisz zatrudniać dodatkowych pracowników lub ich zwalniać;

  • nie musisz martwić się o miejsce na magazynie- płacisz za faktycznie wykorzystaną powierzchnię;

  • nie musisz umawiać się czy oczekiwać na kuriera po odbiór zamówień przygotowanych do wysyłki;

  • możesz uzyskać lepsze stawki na wysyłkę zleceń, dzięki umowie z firmą świadczącą usługi magazynowe e-commerce;

  • za całość kompleksowej usługi logistycznej rozliczasz się z jedną firmą, a nie z każdym z osobna;

  • paczki wysyłane są każdego dnia;

  • możesz wyjechać na wakacje, a Twój e-sklep nadal będzie prowadził sprzedaż.

Usługi magazynowe e-commerce kierujemy zarówno do małych jak i średnich oraz dużych e-sklepów. Do każdego klienta podchodzimy w sposób indywidualny, każda oferta przygotowana jest w oparciu o specyfikę prowadzonej działalności i jej sprzedaży. Synchronizujemy się ze wszystkimi platformami e-commerce: Shoplo, WooComerce, Shopify, PrestaShop, GoShop, Allegro, eBay, Amazon, Shoper, Magento, Red Cart czy IdoSell Shop.

Magazynowanie dla ecommerce to sposób na wygodne prowadzenie biznesu internetowego. Usługi magazynowe prowadzone przez profesjonalną firmę logistyczną pozwalają oszczędzić czas i wysiłek, który można poświęcić na rozwój swojej firmy. Zapoznaj się z ofertą Reslogistic - magazynowanie i wysyłka Twojego towaru zostanie powierzona profesjonalistom.

Jeżeli jesteś zainteresowany – skontaktuj się z nami!