Dynamiczny rozwój branży e-commerce trwale zmienił zachowania konsumentów nie tylko w całym kraju, ale i na całym świecie. Dzięki nieograniczonemu dostępowi do ogromnej ilości towarów kupujący mogą podejmować decyzje na temat zakupów praktycznie wszędzie gdzie tylko są oraz o każdej porze.

Wszystkie te czynniki mają wpływ na obsługę logistyczną zamówień dla usługi magazynowania e commerce. Sklepy internetowe posiadają często ogromne ilości towaru, który muszą nie tylko bezpiecznie przechowywać, ale również regularnie pakować i wysyłać. Nie bez znaczenie jest również obsługa zwrotów. Z tego względu magazynowanie dla e commerce to niezwykle istotna usługa zewnętrzna. Może się ona odbywać jako element kompleksowej obsługi branży e-commerce lub wyłącznie jako wynajem powierzchni magazynowej dla sklepów internetowych.

Magazyn dla sklepu internetowego.

W Polsce jest coraz więcej firm, które świadczą usługi magazynowe dla ecommerce. Jak wygląda obsługa logistyczna sklepu internetowego? Działanie takich firm wygląda w sposób następujący: właściciel sklepu wysyła do firmy świadczącej usługi magazynowe e-commerce swoje towary, natomiast my je weryfikujemy pod względem ilościowym i jakościowym oraz przyjmujemy na stany magazynowe. Magazynowanie i wysyłka towaru dla sklepu internetowego odbywa się z uwzględnieniem specyfiki towaru i oczekiwań klienta.

Gdy pojawiają się zamówienia od klientów, są one pakowane oraz przygotowane do wysyłki na bieżąco – kilka zamówień w jednym zadaniu, aby usprawnić proces. Wszystkie operacje można obserwować zdalnie, ponieważ taki operator świadczy kompleksowe usługi magazynowe dla ecommerce, stąd nie ważne czy jesteś od magazynu zewnętrznego 5 czy 500 km dalej. Cały czas, w każdym miejscu i o każdej porze możesz mieć wgląd do stanów magazynowych, do realizacji zamówień i ich statusu. Prowadzimy również  dla sklepów internetowych obsługę zwrotów zakupionych towarów.

Proces usługi magazynowania dla e commerce w oparciu o współpracę z Reslogistic.

 

Magazyn e-commerce

Usługi magazynowe e-commerce – zalety:

  • sezonowość – nie musisz zatrudniać dodatkowych pracowników lub ich zwalniać;

  • nie musisz martwić się o miejsce na magazynie- płacisz za faktycznie wykorzystaną powierzchnię;

  • nie musisz umawiać się czy oczekiwać na kuriera po odbiór zamówień przygotowanych do wysyłki;

  • możesz uzyskać lepsze stawki na wysyłkę zleceń, dzięki umowie z firmą świadczącą usługi magazynowe e-commerce;

  • za całość kompleksowej usługi logistycznej rozliczasz się z jedną firmą, a nie z każdym z osobna;

  • paczki wysyłane są każdego dnia;

  • możesz wyjechać na wakacje, a Twój e-sklep nadal będzie prowadził sprzedaż, ponieważ zleciłeś usługi magazynowania dla e commerce na zewnątrz.

Usługi magazynowe e-commerce kierujemy zarówno do małych jak i średnich oraz dużych e-sklepów. Do każdego klienta podchodzimy w sposób indywidualny, każda oferta przygotowana jest w oparciu o specyfikę prowadzonej działalności i jej sprzedaży. Synchronizujemy się ze wszystkimi platformami e-commerce: Shoplo, WooComerce, Shopify, PrestaShop, GoShop, Allegro, eBay, Amazon, Shoper, Magento, Red Cart czy IdoSell Shop.

Magazyn dla ecommerce

Magazynowanie dla ecommerce i sklepów internetowych to sposób na wygodne prowadzenie biznesu internetowego. Usługi magazynowe prowadzone przez profesjonalną firmę logistyczną pozwalają oszczędzić czas i wysiłek, który można poświęcić na rozwój swojej firmy. Zapoznaj się z ofertą Reslogistic - magazynowanie i wysyłka Twojego towaru zostanie powierzona profesjonalistom.

Jeżeli jesteś zainteresowany – skontaktuj się z nami!