- Główna
- Baza wiedzy
- Ile faktycznie kosztuje fulfillment?
Ile faktycznie kosztuje fulfillment?
21.06.2024, autor: Reslogistic
Aby rozważać atrakcyjność ofert od operatorów logistycznych, istotne jest zrozumienie własnych kosztów. Jeżeli jesteśmy ich świadomi, zarówno tych wysokich, czy tych za niskich to możemy przeliczyć, ile powinniśmy płacić za obsługę magazynowo logistyczną.
W biznesie cena ciągle jest jednym z kluczowych elementów, aczkolwiek istotne jest również to, co za tę cenę otrzymujemy. Spójrzmy m.in. na: ile osób będzie dedykowanych dla naszego biznesu, czy są jakieś koszty dodatkowe związane z np. z materiałami do pakowania.
Patrząc pod względem finansowym - najistotniejszy w modelu fulfillmentowym jest fakt, że zamienia on koszty stałe na koszty zmienne.
Koszty stałe tj. jak czynsz za wynajem hali, zamieniamy na koszty zmienne, czyli ponosimy opłatę za faktycznie zajętą przez nas powierzchnię i wykonywane dla nas operacje. Jak się okazuje może to generować dość spore oszczędności w ciągu trwania całego roku. Natomiast w czasie peaków sprzedażowych takie rozwiązanie zabezpiecza nas przed znacznymi opóźnieniami w realizacji zleceń. Profesjonalne centra logistyczne posiadają znacznie większe możliwości skalowania ilości realizowanych zamówień, a co ważne są w stanie o wiele szybciej reagować.
Outsourcing to rozwiązanie, które łagodzi skutki nazwijmy to dołków sprzedażowych - zmniejsza koszty w miesiącach, gdzie nasza sprzedaż jest na niższym poziomie. W okresie mniejszej liczby zamówień, obsługuje nasz biznes mniej pracowników, a nasze zapasy mogą zajmować mniej powierzchni w magazynie. Natomiast kiedy zaś sprzedaż zaczyna wzrastać, linie kosztów pomału zbliżają się do siebie, gdyż wykorzystujemy nadprogramowe zasoby.
Warto zdać sobie sprawę, że w przypadku potrzeby powiększenia stocku we własnym magazynie, możemy zanotować wzrost kosztów. Wzrost spowodowany zakupem dodatkowej powierzchni magazynowej. Natomiast w przypadku operatora logistycznego jakim jest Reslogistic płacimy za faktycznie wykorzystaną powierzchnię w danym miesiącu.
Czy oferta fulfillmentu zakłada minimalną opłatę startową?
Operator logistyczny zobowiązany jest zapewnić zasoby ludzkie i odpowiednią infrastrukturę. Każdy następny klient to również wzrost kosztów administracyjnych. Dlatego w ofercie może zaistnieć zapis o minimalnej kwocie do obciążeń - minimalna kwota miesięcznej faktury z tytułu usług magazynowych.
Własna umowa z firmą kurierską, czy operatora?
W obszarze wysyłek, podobnie jak w przypadku materiałów do pakowania, możemy zaproponować lepsze stawki, niż działająca firma w pojedynkę. Wszystko dlatego, ponieważ operator logistyczny ma znacznie większe wolumeny, dzięki czemu może wynegocjować bardziej korzystniejsze stawki z firmami kurierskimi.
Czy występują dodatkowe opłaty za obsługę zamówień?
W cenniku Reslogistic nie ma dodatkowych opłat do standardowych rozwiązań, zgodnie z cennikiem. Jeśli wiemy, że realizacja zamówień wymaga dedykowanych rozwiązań, np. budujemy sety produktowe lub używamy niestandardowych opakowań, to w tym przypadku usługa może zostać odpowiednio wcześniej dodatkowo wyceniona.
Jeżeli potrzebujesz więcej informacji, masz pytania to chętnie na nie odpowiemy.
Skontaktuj się z nami - kontakt
Wynajem magazynu zewnętrznego z logistyką to rozwiązanie, które przynosi wiele korzyści, szczególnie dla firm pragnących zwiększyć efektywność swoich operacji. Połączenie przestrzeni magazynowej z kompleksową obsługą logistyczną pozwala na płynniejsze zarządzanie łańcuchem dostaw. Dzięki temu przedsiębiorstwa mogą skoncentrować się na swoim głównym biznesie, zamiast zajmować się szczegółami związanymi z magazynowaniem i dystrybucją.
Sukces w branży e-commerce zależy m.in. od skutecznego marketingu oraz sprawnej logistyki. Co więc zrobić, aby obsługa sklepu internetowego była szybka i spełniała oczekiwania klientów? Rozwiązanie to fulfillment e-sklepu. Sprawdź, co kryje się za tym pojęciem i jak wygląda w praktyce.
Efektywny łańcuch dostaw to fundament działania wielu firm, m.in. sklepów internetowych oraz przedsiębiorstw produkcyjnych. Jaki ma z tym związek logistyka magazynowa? I co zrobić, aby zoptymalizować jej działanie? Dowiesz się tego w poniższym artykule