Produkty kosmetyczne sprzedawane są przez sklepy internetowe, drogerie stacjonarne, dystrybutorów i hurtowników oraz bezpośrednio przez producentów. Renomowane marki kosmetyczne prowadzą również własne sklepy internetowe.

Na rynku coraz bardziej wzrasta znaczenie sklepów internetowych z kosmetykami. Są one kupowane coraz częściej z wielu okazji np.: na prezent, w ramach podziękowania, czy po prostu do codziennego użytku. Niewątpliwie zwiększa się ich sprzedaż online z roku na rok. Powoduje to, że logistyka e-commerce staje się coraz to bardziej popularna. Usługa ta obejmuje podstawowe procesy tj. przyjęcie dostaw, magazynowanie, kompletowanie zamówień, organizację terminowej wysyłki zakupionych produktów, zarówno na terenie kraju jak i za granicę. Oferujemy również szereg usług dodatkowych, tj. obsługę zwrotów dla zakupionych towarów online, jak i etykietowanie, tworzenie zestawów itp.

Logistyka w branży kosmetycznej

Nasza firma logistyczna z Rzeszowa realizuje usługi dla firm m.in. z branży kosmetycznej w tym obsługę e-sklepów z kosmetykami czy perfumami. Jesteśmy liderem logistyki na Podkarpaciu. Nasze nowoczesne magazyny wysokiego składowania są położone w strategicznym miejscu blisko ważnych węzłów komunikacyjnych oraz hubów kurierskich. Są dostosowane do wymogów w zakresie magazynowania kosmetyków w tym aerozoli, perfum oraz kosmetyków, których składowanie wymaga odpowiedniej temperatury.

Magazynowanie art. kosmetycznych – kosmetyków

Jak w każdej branży również w kosmetycznej obowiązują określone normy prawne, krajowe i unijne dotyczące magazynowania kosmetyków. Dotyczy to w szczególności przechowywania aerozoli, perfum na bazie spirytusu (cieczy łatwopalnych). O trwałości kosmetyków w tym perfum decydują również warunki ich przechowywania.

Magazynowanie kosmetyków prowadzone jest w naszym centrum logistycznym z uwzględnieniem numerów serii oraz dat przydatności zgodnie z datami na opakowaniach i systemem magazynowym. Są one wydawane z zewnętrznego magazynu e-sklepu zgodnie z zasadą - wychodzą te które tracą pierwsze ważność (wyjątek- jeśli klient zadecyduje inaczej). Tego typu działania są możliwe dzięki systemowi WMS jaki posiadamy, plus bardzo dobrze zorganizowany magazyn.

Korzystając z outsourcingu możesz wybrać- czy jesteś zainteresowany miejscem paletowym czy miejscem półkowym dla Twoich zapasów z branży kosmetycznej, w zależności od ich wolumenu.

 

Fulfillment dla e-commerce z kosmetykami

Prowadzimy kompleksową obsługę logistyczną dla e-commerce z kosmetykami dla klientów z całej Polski. Integrujemy nasz system praktycznie z każdą platformą sprzedażową od ręki. Zapewniamy przyjęcie dostaw, składowanie towarów, kompletowanie zamówień, pakowanie, organizację wysyłki przygotowanych zleceń oraz obsługę zwrotów. Obsługa logistyczna e-commerce z kosmetykami prowadzona jest zgodnie z ustaleniami z każdym klientem i polityką sklepu internetowego. Jeżeli potrzebujesz rzetelnego partnera do współpracy logistycznej napisz do nas lub zadzwoń. Decyzję podejmiesz po otrzymaniu oferty i sprawdzeniu cen. Skorzystaj z outsourcingu logistyki w Reslogistic.

Dedykowane usługi w branży beauty

Oprócz standardowej usługi (przyjęcie, kompletacja, pakowanie, wysyłka) posiadamy w naszej ofercie szereg usług dodatkowych, zgodnie z zapotrzebowaniem klienta.

ü  personalizujemy przesyłki wg wytycznych w pełni zdając sobie sprawę, ze paczka w tej branży powinna estetycznie wyglądać i być dobrze zapakowana,

ü  przewidujemy również pakowanie paczek na wyjątkowe okazje i wydarzenia,

ü  branding – każdej paczce nadajemy indywidualny charakter.

Dobra i rzetelna obsługa logistyczna każdego e-sklepu to element składowy zadowolenia odbiorcy i jego przywiązania do sklepu internetowego z kosmetykami. Dbałość o klienta powinna być bowiem realizowana na każdym etapie sprzedaży i obsługi. Dzięki temu możemy być pewnie jego zadowolenia i ponownego powrotu do naszego sklepu online z kosmetykami.

 

Reslogistic – Lider logistyki w Polsce płd wschodniej