Rzeszów – jako stolica innowacji podąża za rozwojem i nowymi technologiami, co za tym idzie koncentruje wysoko wyspecjalizowane przedsiębiorstwa produkcyjne, handlowe czy usługowe. Dzięki temu dynamicznie rozwija się sektor usług związanych ze składowaniem towarów.

Reslogistic ofertuje usługi składowania towarów realizowane w miltiklienckich nowoczesnych magazynach wysokiego składowania klasy A+. W ramach współpracy z naszą firmą zapewniamy:

o   Składowanie krótko i długoterminowe;

o   Różne typy składowanych jednostek;

o   Pełna kontrola nad składowanym towarem (monitoring, system zabezpieczeń, system ppoż.);

o   Pełna kontrola stanów magazynowych (znakowanie kodami kreskowymi i ewidencja w systemie informatycznym WMS z dostępem on-linie dla Klienta).

Jakie są techniki magazynowania towarów?

Możemy wymienić następujące: składowanie blokowe, składowanie na regałach przepływowych, składowanie na regałach z jedną jednostką ładunkową, czy magazynowanie na regałach karuzelowych. Wybór najlepszej metody będzie wymagał przemyślenia, jaki rodzaj i jaką ilość towaru mamy zamiar składować. Dodatkowo należy się dowiedzieć jakie wymagania wiążą się z magazynowaniem danych produktów (ściśle określone warunki przechowywania, data ważności itp.). Dodatkowo należy określić jak długi będzie okres składowania oraz czy dany asortyment będzie charakteryzował się sporym wskaźnikiem rotacji.

Reslogistic świadcząc swoje usługi wykorzystuje sprzęty na najwyższym poziomie. Pierwszym z najgłówniejszych elementów było wdrożenie regałów paletowych wysokiego składowania. Dzięki takiemu rozwiązaniu mieliśmy możliwość maksymalnie wykorzystać kubaturę magazynu. Regały paletowe to budowa modułowa, które mogą być zaprojektowane dla różnych wysokości jednostek paletowych oraz różnych mas.

Jakość pracy na magazynie związana jest także ze sprzętem na jakim pracują operatorzy. Na wyposażeniu naszych magazynów znajdują się wózki wysokiego składowania VNA. Wyposażone są one w najnowsze technologie wykorzystujące nitkę indukcyjną, która utrzymuje wózek w linii prostej podczas jazdy. Dzięki temu operator może skupić się na obsłudze danych jednostek.

 Składowanie towarów dla sklepów internetowych

Usługi przechowywania towarów nie są wyłączenie dedykowane dla firm produkcyjnych czy dystrybucyjnych świadczących wysyłki pełno paletowe. Skierowane są również do mniejszych przedsiębiorstw, które realizują wysyłki do detalicznego klienta (pojedyncze paczki). Należy pamiętać, że składowanie towarów dla sklepów internetowych nie musi być realizowane na palecie. Lepszym rozwiązaniem dla drobnych towarów są miejsca półkowe na przeznaczonych do tego antresolach. Takie podejście jest korzystniejsze dla drobnych, małych gabarytowo asortymentów. W naszych magazynach oferujemy właśnie takie, nowoczesne rozwiązania dla przedsiębiorców z różnymi potrzebami.

Zachęcamy do skorzystania z naszego ponad 25-letniego doświadczenia w usługach magazynowych. Chętnie odpowiemy na szczegółowe pytania odnośnie dostępności i jakości naszych magazynów. Zapraszamy do kontaktu.