
Sprawna logistyka powinna być efektywnym „krwioobiegiem” każdej firmy prowadzącej działalność e-commerce. Zwłaszcza, gdy zmienność rynku, oczekiwania klientów, rosnąca konkurencja wciąż stawiają nowe wymagania i zmuszają do wprowadzania coraz to nowych rozwiązań.

Rynek usług logistycznych w Polsce, choć jeszcze młody, w ostatnich latach uległ sporym przeobrażeniom i znacznemu przyspieszeniu. Ma to związek ze stale rosnącym, w ostatnich dekadach, zapotrzebowaniem na tego typu usługi logistyczne.

Chociaż powoli się to normuje, nie istnieje jeszcze przejrzysta, zunifikowana i ogólnie przyjęta standaryzacja magazynów. Przede wszystkim brak jest organizacji, która rzetelnie zajęłaby się tym zagadnieniem, przyznając stosowne certyfikaty i klasy obiektom magazynowych.

Rynek e-commerce rośnie z roku na rok i polscy detaliści coraz chętniej korzystają z usługi fulfillmentu w procesie logistycznym. Ta koncepcja została wymyślona przez zespółplatformy Amazon w USA, która potwierdziła swoją skuteczność i z biegiem czasu firma zaczęła organizować również logistykę dla innych sklepów internetowych.

W dynamicznie zmieniającej się dobie Internetu, zwłaszcza podczas pandemii, obserwujemy ogromny rozwój branży e-commerce. Cały obszar handlu internetowego gwałtownie rośnie.

Opinie klientów są ważnym aspektem zakupów online. Pozytywnie przyciągają klientów, więc najlepsza obsługa klienta leży w interesie sprzedawcy. Dlatego oprócz samej jakości produktu ważny jest także kontakt z klientem, koszt przesyłki, a przede wszystkim sprawna i szybka wysyłka towaru.

Czy warto zdecydować się na wynajem powierzchni magazynowych? Nie każda firma musi posiadać własny magazyn – niektóre przedsiębiorstwa decydują się na wynajem powierzchni magazynowych, co jest nie tylko uzasadnione ekonomicznie. Jakie inne zalety niesie ze sobą wynajem powierzchni magazynowych?

Dynamiczny rozwój branży e-commerce trwale zmienił zachowania konsumentów nie tylko w całym kraju, ale i na całym świecie. Dzięki nieograniczonemu dostępowi do ogromnej ilości towarów kupujący mogą podejmować decyzje na temat zakupów praktycznie wszędzie gdzie tylko są oraz o każdej porze.

Dynamiczny rozwój branży logistycznej i pojawienie się nowoczesnych operatorów logistycznych, sprawiły, że i w ten sektor wkroczyły zaawansowane technologie, które w znaczny sposób przyczyniły się do ewolucji tego typu firm zmieniając ich model funkcjonowania – w pełni dostosowując do potrzeb i wyzwań nowoczesnego rynku.