Innowacyjność produktów, wysoka ich jakość oraz sprawna dystrybucja – jest to klucz do sukcesu dla każdej branży. Szczególnie w przypadku branży artykułów dla niemowląt i dzieci, która obecnie przeżywa dynamiczny wzrost. Rodzicom pociech zależy, aby miały wszystko co najlepsze. W całym procesie przepływu produktów tej branży coraz większe znaczenie ma logistyka.

Rynek produktów dla dzieci stale dynamicznie się rozwija. Dużą jego część stanowi sprzedaż internetowa. Zaraz obok niej stoją spore ilości stacjonarnych, tradycyjnych sklepów z artykułami dla dzieci/ niemowląt czy zabawkami, odzieżą, fotelikami samochodowymi oraz wózkami, a nawet i meblami. Trzeba wspomnieć, że towary te również dystrybuują sieci handlowe czy dyskontowe, najczęściej w ramach specjalnych ofert. Wszystko te elementy składają się na bardzo duży rynek towarów o sporej wrażliwości, które powinny zostać magazynowane oraz transportowane w szczególnych warunkach.

Produkty dla dzieci i niemowląt, szczególnie tych najmłodszych, wymagają odpowiedniej troski, a także zabezpieczeń podczas usług magazynowania oraz transportu. Kupującym zależy przede wszystkim na bardzo dobrej jakości produktów, m.in. atestach, certyfikatach, które gwarantują bezpieczeństwo. Drugą kwestią jest nieuszkodzone, estetyczne opakowanie oraz magazynowanie i transport w odpowiednich warunkach. Dlatego warto, aby dystrybutorzy przemyśleli kwestię skorzystania z usług partnera logistycznego, który da gwarancję obsługi na najwyższym poziomie.

Wysoka jakość produktów jak i dostaw to elementy, które powinny iść ze sobą w parze – szczególnie patrząc na rosnące oczekiwania klientów względem sprzedawców e-commerce. W przypadku produktów dla dzieci i niemowląt ich konsument jest zarówno rodzicem/ opiekunem, który zwraca uwagę na jakość i bezpieczeństwo zarówno produktów, jak i procesów logistycznych, które są z nimi związane. Ta grupa docelowa stawia wysoko poprzeczkę w zakresie odpowiedniego przechowywania, adekwatnego opakowania i bezpiecznej dostawy. Te części powinny zostać zrealizowane z uwzględnieniem najlepszych osiągalnych standardów logistycznych.

Produkty dla dzieci i niemowląt podlegają ostrym restrykcjom już na etapie produkcji (szczególnie jeżeli chodzi o skład chemiczny), ale również na etapie magazynowania i dystrybucji.

Wymagania:

  • odpowiednie warunki magazynowania w kontrolowanej temperaturze i wilgotności (zazwyczaj 10-22°C i wilgotność do 70 %),

  • pełna weryfikacja obrotu towarowego łącznie z ewidencją partii produkcyjnych oraz dat przydatności,

  • rozchodowanie według strategii wydania FEFO (pierwsze wychodzi to, co ma najkrótszą datę ważności), także z uwzględnieniem blokad wydawania krótkiej daty (np. 10 dni do końca terminu przydatności) czy już samych produktów po terminie,

  • jak najszybszy czas dostawy, aby ograniczyć czas przebywania towaru w niekontrolowanych warunkach.

Prowadząc sprzedaż artykułów dla dzieci i niemowląt chcąc skorzystać z usług operatora logistycznego jakim jest Reslogistic możesz liczyć na:

  • magazyn o odpowiednim standardzie, ogrzewany, o niskiej widoczności,

  • informatyczny system magazynowy WMS (warehouse management system) do zarządzania zapasami, jak i do ewidencji obrotu dat i partii,

  • procesy operacyjne zapewniające sprawną kompletację i wysyłkę przesyłek,

  • odpowiednio wypracowane techniki pakowania i adekwatne do produktów opakowania w celu bezpiecznej wysyłki,

  • dobrze wynegocjowane umowy kurierskie, i późny cut-off time (późne nadania).