- Główna
- Baza wiedzy
- Logistyka kontraktowa
Logistyka kontraktowa
30.06.2023, autor: Reslogistic
Prawidłowe zarządzanie towarami, ich magazynowanie, odbiór, wysyłka czy zarządzanie zwrotami to niezwykle kompleksowe zagadnienia, które wymagają dużego doświadczenia, wiedzy i nakładu pracy. Z tego względu większość firm decyduje się na outsourcing usług logistycznych. Logistyka kontraktowa jako kompleksowe zarządzanie operacjami magazynowymi pozwala firmom na przekazanie operatorowi logistycznemu odpowiedzialności za towar i daje znaczne oszczędności czasu oraz zasobów.
Logistyka kontraktowa zawiera w sobie szereg usług, które oferowane są przez operatorów logistycznych. Firmy logistyczne oferują wysokiej klasy powierzchnie magazynowe, które dostosowane są do szybkiej i bezpiecznej obsługi towarów. Dostarczany towar zostaje rozładowany i posegregowany w oparciu o najnowsze systemy komputerowe. Po otrzymaniu zamówienia pracownicy magazynu dokonują kompletacji zamówienia, przygotowują i wysyłają towar, po czym aktualizują bieżące stany magazynowe. Kompleksowa obsługa procesów magazynowych pozwala producentom, dystrybutorom i hurtownikom na przeniesienie operacji logistycznych na firmę logistyczną gwarantującą płynne zarządzanie łańcuchem dostaw.
Poza standardowym zakresem usług logistyka kontraktowa może dotyczyć również usług dodatkowych. Wielu operatorów logistycznych proponuje swoim klientom również etykietowanie, foliowanie czy tworzenie zestawów promocyjnych dla odbiorców końcowych.
Bardzo często jest ona również określana jako outsourcing magazynu od wyładunku towaru, poprzez kompletację, zabezpieczenie przesyłek, aż po wysyłkę do odbiorcy towaru. Logistyka kontraktowa realizowana jest przez firmy logistyczne dysponujące odpowiednią wiedzą, doświadczeniem, wyposażeniem. Odnosi się ona zarówno do prostych operacji jak krótko lub długookresowe przechowywanie i składowanie towarów jak również obejmuje te bardziej skomplikowane jak: zarządzanie punktami sprzedaży, etykietowanie, oznaczanie cen, fakturowanie, obsługa posprzedażowa), cross docking czyli przeładunek kompletacyjny.
Zlecenie operatorowi logistycznemu kompleksowej obsługi gwarantuje szereg korzyści. Należą do nich między innymi:
– wysokiej klasy, nowoczesna powierzchnia magazynowania towarów;
– doświadczona kadra zarządzająca magazynowanie, przepływem towarów i raportowaniem stanów magazynowych;
– bieżący dostęp do informacji o ilości towarów, przesyłkach czy zwrotach oparty o nowoczesne systemy informatyczne;
– oszczędność czasu;
– gwarancja kompleksowej obsługi klientów.
Firma logistyczna Reslogistic oferuje profesjonalne usługi logistyczne dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Posiadamy specjalistyczne Parki logistyczne, znajdujące się w Rogoźnicy i Rudnej Małej koło Rzeszowa. Oferujemy najwyższą jakość obsługi logistycznej – magazynowania, kompletowania zamówień, pakowania, wysyłki oraz obsługi zwrotów.
Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do kontaktu w razie pytań.
Sukces w branży e-commerce zależy m.in. od skutecznego marketingu oraz sprawnej logistyki. Co więc zrobić, aby obsługa sklepu internetowego była szybka i spełniała oczekiwania klientów? Rozwiązanie to fulfillment e-sklepu. Sprawdź, co kryje się za tym pojęciem i jak wygląda w praktyce.
Efektywny łańcuch dostaw to fundament działania wielu firm, m.in. sklepów internetowych oraz przedsiębiorstw produkcyjnych. Jaki ma z tym związek logistyka magazynowa? I co zrobić, aby zoptymalizować jej działanie? Dowiesz się tego w poniższym artykule
Efektywne funkcjonowanie firmy produkcyjnej jest ściśle powiązane z logistyką. Płynny łańcuch dostaw to bowiem jeden z najważniejszych elementów wpływających na wydajność produkcji. Co zrobić, aby zoptymalizować ten proces? Dowiedz się, co oznacza logistyka dla producentów oraz jaki ma związek z gospodarką magazynową.